O festivalu

Multižánrový festival Babí léto konaný v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice

Jaká je idea festivalu Babí Léto?

Hlavní myšlenkou festivalu je podpora a zviditelnění poskytované péče v Psychiatrické nemocnici Bohnice, podpora neziskových organizací a samozřejmě nabídka kvalitního kulturního programu, na kterém se nemalou měrou podílejí také osoby s duševním onemocněním.

Pro děti

Každoročně přinášíme bohatý program pro rodiče a jejich ratolesti. Na své si přijdou milovníci divadelních pohádek, nejrůznějších kreativních workshopů, her, kvízů a jiné zábavy.

V novém kabátě se Vám představí Babí hra, kterou opět zorganizovala bohnická nemocnice společně s neziskovou organizací Bona, o.p.s, za pomoci dalších organizací / DDM Spirála, skautské středisko Stopaři, Green Doors, z.ú., SK Joudrs Praha, Letní tábor PNB, Sportability,SDH Praha 8, ITF GeBaek HosinSool, Koloběžky Brandýs a Nadace Bona/. Účastníci se mohou těšit na pestrou škálu soutěžních úkolů, které hravou formou seznamují s nejrůznějšími typy terapeutických aktivit používaných v léčebném procesu.

Hudba

Hudební složku festivalu tvoří hlavní scéna „Bohnice a přátelé“, Kouzelný ethnojam, Open Mike a dojezd v kavárně V. kolona. Obsah viz program.

Prezentace PN Bohnice

Psychiatrická nemocnice Bohnice pro návštěvníky přichystala několik komentovaných prohlídek svých terapeutických pracovišť. Seznámit se můžete s terapeutickými dílnami Centrální terapie, s arteterapeutickým pracovištěm U Johanky, se Střediskem hiporehabilitace a s Peer klubem v Divadle Za plotem. Celé odpoledne je volně přístupný kostel sv. Václava a pro milovníky zvířat, konkrétně koček, Útulek Bohnice.

Ostatní

Samozřejmě na akci uvidíte, uslyšíte a zažijete mnohem více. Viz program akce.
Celý festival se neobejde bez dobrovolníků, bez zaměstnanců nemocnice a hlavně bez pacientů, kteří nám pomáhají s realizací akce. Nesmíme opomíjet partnery akce a ostatní organizace. Viz partneři.
Moc všem děkujeme a těšíme se na krásné babí léto v areálu nemocnice na viděnou.